Po co biurom podróży płatności online?

Aby utrzymać się na rynku, biura podróży muszą podążać za zmieniającymi się trendami. Jednymi z ważniejszych są płatności online, które zrewolucjonizowały zakupy. Pozwalają na szybką, łatwą i bezproblemową transakcję bezgotówkową, co sprawdzi się przede wszystkim w momencie kupowania wyjazdu przez klienta biura podróży.

XXI wiek i zmieniające się potrzeby klientów biur podróży

Płatności online są atrakcyjne dla klientów. Nie wymagają wychodzenia z domu i podpisywania papierów, zatem są po prostu szybkie i wygodne. W porównaniu ze żmudnym szukaniem miejsc parkingowych przed biurem podróży, a następnie długim podpisywaniem papierów, zakup wycieczki za pomocą kilku kliknięć myszką wydaje się dużo bardziej atrakcyjną propozycją. Dostępność, natychmiastowy czas realizacji i funkcjonalność to tylko niektóre z parametrów, jakie doceniają użytkownicy przelewów internetowych.
Jak to wyglądało jeszcze kilka lat temu? Większość biur prosiła klientów o płatność gotówką lub “ręczny” przelew na wskazany numer konta. Miało to kilka wad, między innymi: 
    Prawdopodobieństwo popełnienia błędu przy kopiowaniu numeru konta (“skopiuj pierwsze dwie cyfry w celu weryfikacji…” – któż z nas przy czytaniu tych słów nie poczuł szybszego bicia serca 🙂 ?) 
    Długi czas oczekiwania na potwierdzenie otrzymania przelewu przez biuro. Wyobraźmy sobie, że klient wykonuje przelew w piątek po południu. Jego wpłata dojdzie na konto organizatora dopiero w poniedziałek. Oznacza to, że minie kilka dni, zanim klient dostanie potwierdzenie dokonania wpłaty. W bramkach płatności procedura trwa sekundę.

Automatyczna zmiana statusów płatności online

Jedną z większych zalet płatności online jest zautomatyzowana zmiana statusów transakcji. Sprawdza się to szczególnie w przypadku reklamacji lub zwrotów. Klient nie musi sprawdzać konta, a dowód zakupu jest obecny w systemie. System rezerwacyjny, taki jak Skaleo.pl, pozwala organizatorowi na stały wgląd do statusów rezerwacji.Raporty płatności

Zautomatyzowane raporty transakcji umożliwiają również stały wgląd w finanse. Ich stworzenie jest łatwe i intuicyjne, wystarczy tylko raz w miesiącu przesłać je do firmy księgowej. Ułatwi to życie zarówno pracownikom biura, jak i księgowości.

Skaleo automatyzuje wszystkie etapy procesu rezerwacji, również płatności online, co znacząco ułatwia pracę biura podróży. Przeprowadza klienta przez rezerwację, podpisywanie umowy, płatność online, a nawet zakup ubezpieczeń. Jest dedykowany dla organizatorów turystyki i biur podróży. Założenie konta w systemie zajmuje zaledwie kilka minut, a korzystanie z niego jest proste i intuicyjne.
tel: (+48) 572 195 794

email: biuro@skaleo.pl

ul. Rybałtów 12 /40
02-886 Warszawa

NIP: 9512501715