Kiedy warto zautomatyzować zapisy w biurze podróży?

Jeżeli Twoje biuro podróży rozrasta się, oczywistym jest, że musisz poświęcać pracy coraz więcej czasu. Odpisywanie na maile, rozmowy telefoniczne, pilnowanie przelewów… to wszystko zajmuje cenne godziny Twojego życia. Ten czas mógłbyś poświęcić na to, co przyniesie znacznie więcej pożytku – na rozwój biura podróży. Rozwiązaniem w takim przypadku jest zainwestowanie w system rezerwacji, i zautomatyzowanie większości czynności związanych z organizowaniem wyjazdów. Kiedy warto się na to zdecydować?

Zautomatyzowanie, a zbyt duża liczba uczestników

Gdy Twoje wyjazdy liczą dużo uczestników, albo jednorazowo organizujesz kilka, czy nawet kilkanaście wydarzeń, naprawdę możesz nie nadążać. Każda osoba, która zgłasza się na wyjazd wymaga kontaktu i potwierdzenia zapisu, a także podpisania umowy i pilnowania w zakresie płatności. Ze względu na to w takiej sytuacji zautomatyzowanie zapisów to prawdziwe wybawienie.

Zautomatyzowanie księgowości

Zautomatyzowanie zapisów w Twoim biurze podróży jest również rozwiązaniem ułatwiającym życie zarówno organizatorowi, jak i księgowości. Zautomatyzowane raporty transakcji to kolejne udogodnienie systemu rezerwacji. Umożliwiają również stały wgląd w finanse. Wystarczy tylko raz w miesiącu przesłać je do firmy księgowej.

Potrzeba ograniczenia kosztów stałych

Przeniesienie pracy Twojego biura do sieci pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów, takich jak czynsz za wynajem czy pensje pracowników. Automatyzacja pozwala na jednoczesne obsłużenie dużej ilości klientów. Dlatego właśnie zakup wycieczki, podpisywanie umowy, a nawet zakup ubezpieczenia odbywa się zdalnie. Pozwala to na znaczne usprawnienie pracy biura podróży i w rezultacie na pozyskanie większej liczby klientów.

Problemy organizacyjne

Jeżeli zaliczasz się do grona osób słabo zorganizowanych i masz kłopot z pilnowaniem terminów i z papierologią, zautomatyzowanie zapisów zdejmie ten problem z Twoich barków. Każdy, kto nie lubi żmudnego rozliczania składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny może odetchnąć z ulgą. System pomaga w pilnowaniu terminów, ale też w rozliczaniu składek.

Brakuje Ci czasu

Zautomatyzowanie zapisów biura podróży za pomocą systemu rezerwacji Skaleo pozwoli na oszczędność czasu i nerwów. Wysyłanie umów do klienta z prośbą o podpisanie, zeskanowanie i odesłanie jej drogą mailową, sprawdzanie wpłaty zaliczki i wysyłanie potwierdzenia… To wszystko zajmuje dużo czasu, który mógłbyś przeznaczyć na znacznie ciekawsze rzeczy. W systemie rezerwacji przy zapisach nie jest potrzebny Twój czynny udział.

System Skaleo powstał z myślą o wszystkich, którzy organizują wyjazdy, kolonie, obozy czy szkolenia i chcą zautomatyzować sprzedaż, by móc skupić się na rzeczach istotniejszych. Zapisy, płatności, przelewy, umowy, składki TFG, a nawet sprzedaż ubezpieczeń – to wszystko może być zautomatyzowane. Mimo zaawansowanych technicznie rozwiązań korzystanie z systemu przez organizatorów jest proste i intuicyjne, a wykwalifikowani specjaliści Skaleo służą codzienną pomocą techniczną. Więcej o systemie możesz dowiedzieć się tutaj.
tel: (+48) 572 195 794

email: biuro@skaleo.pl

ul. Rybałtów 12 /40
02-886 Warszawa

NIP: 9512501715